Liječi rak, Parkinsonovu bolest, nuspojave vakcinacije i druge bolesti!
Ivermektin nastavlja da zaprepašćuje naučnu zajednicu jer se „čudesni lek“ koristi za lečenje rastuće liste različitih bolesti kod ljudi.
Tokom pandemije, korporativni mediji i birokratski zdravstveni zvaničnici pokušali su da oblate ivermektin kao „konjski lek“ nakon što se pokazalo da je uspešan u lečenju pacijenata sa Covidom.
Uprkos izveštajima o jeftinom i lako dostupnom ivermektinu koji se uspešno koristi za lečenje pacijenata, on je predstavljao pretnju za Covid mRNA injekcije u farmaceutskoj industriji i profit od primene injekcija u javnosti.
Ova prljava kampanja dovela je do toga da je ivermektin, lek koji je dobio Nobelovu nagradu, koji se smatra drugim najvažnijim medicinskim otkrićem posle penicilina, označen kao „opasan“.
Međutim, pokazalo se da je ivermektin, lek dobijen od mikroba u zemlji, neverovatno efikasan u lečenju pacijenata sa Covidom.
Jedan istaknuti slučaj da ivermektin pomaže pacijentu sa Covidom uključivao je 80-godišnju Judith Smemthievicz.
Nakon što joj je rečeno da za nju nije ostalo mnogo nade, Smemthievicz se značajno oporavila nakon uzimanja leka početkom 2021.
„…[ona] je stavljena na respirator krajem decembra“, izvestio je tada ABC-ov WKBW.
„U početku su joj lekari dali jednu dozu kontroverznog leka Ivermektin, i njoj se stanje poboljšalo.
Utvrđeno je, međutim, da čudotvorni lek leči mnogo ozbiljnije bolesti od Covida.
U 2022, studija je otkrila da ivermektin inhibira metastaze tumora.
U odeljku „Apstrakt“ u radu studije, istraživači su napisali:
„Metastaze tumora su glavni uzrok smrtnosti od raka; stoga je neophodno otkriti efikasne terapeutske lekove za terapiju protiv metastaza.
„U trenutnoj studiji smo istražili da li ivermektin (IVM), antiparazitski lek koji je odobrila FDA, može sprečiti metastaze raka.
„Ćelijske linije kolorektalnog karcinoma i raka dojke i model metastaza tumora ksenotransplantata izveden iz ćelija raka korišćeni su da se ispita efekat IVM protiv metastaza.
„Naši rezultati su pokazali da IVM značajno inhibira pokretljivost ćelija raka in vitro i metastaze tumora in vivo.
„Mehanistički, IVM je potisnuo ekspresiju proteina povezanih sa migracijom inhibicijom aktivacije Wnt/β-catenin/integrin β1/FAK i nizvodnih signalnih kaskada.
“Naši nalazi su pokazali da je IVM sposoban da suzbije metastaze tumora, što je dalo obrazloženje za istraživanje potencijalne kliničke primene IVM u prevenciji i lečenju metastaza raka.”
Drugastudija je otkrila da ivermektin može pomoći u prevenciji neuroloških poremećaja kao što je multipla skleroza.
U odeljku „Zaključak“ u radu studije, istraživači su napisali:
“Rezultati su pokazali da je primena IVM i nano-IVM sposobna da smanji demijelinizaciju kod miševa.”
Demijelinizacija je gubitak mijelina u tkivu nervnog sistema.
Studija je imala za cilj da analizira efekte ivermektina na ovaj fenomen.
U odeljku „Ciljevi“ studije, istraživači primećuju:
„Multipla skleroza (MS) je hronična bolest centralnog nervnog sistema (CNS) i njen uzrok je nepoznat.
„Nekoliko ekoloških i genetskih faktora može imati ulogu u patogenezi MS.
„Sinteza čvrstih lipidnih nanočestica (SLN) za punjenje ivermektinom (IVM) je izvršena da bi se povećala njegova efikasnost i biodostupnost i procenila njegova sposobnost u poboljšanju ponašanja i histopatoloških promena izazvanih kuprizonom (CPZ) kod mužjaka C57BL/6 miševa.
Pored toga, otkriveno je da ivermektin leči povrede izazvane ubrizgavanjem mRNA vakcina protiv Covid-a.
Dr Meri Tali Bouden je otkrila da je u njenoj sopstvenoj kliničkoj praksi ivermektin dao značajne rezultate u lečenju povreda izazvanih vakcinom.
„Obično počinjem sa ivermektinom jer on vezuje šiljasti protein“, rekla je Bovden.
„Ima antiinflamatorna svojstva.
„Zapravo ima 20 različitih mehanizama delovanja, i razlog zašto sam počela sa ivermektinom, osim onoga što je napisano u literaturi, ali klinički, videla sam neke pacijente sa zaista teškim osipom od ovih injekcija, i prilično su se očistili dramatično sa ivermektinom.”
Druga studija beleži istoriju leka, njegove tehničke karakteristike, kao i dugu listu bolesti za koje je dokumentovano da ih leči.
Prema studiji, ivermektin se može koristiti za lečenje:
- rak
- mijaza
- trihineloze
- malarije
- lajšmanijaza
- Američka tripanosomoza
- šistosomijaza
- stenice
- rozacea
- astma
- epilepsija
- neurološke bolesti
- HIV
- tuberkuloza
- Buruli čir
Studija je objasnila da se lek može koristiti za lečenje „različitih karcinoma“, napominjući:
„Postoji kontinuirano gomilanje dokaza da ivermektin može imati značajnu vrednost u lečenju raznih vrsta raka.
„Poznato je da avermektini poseduju izraženu antitumorsku aktivnost, kao i sposobnost da potenciraju antitumorsko dejstvo vinkristina na Ehrlich karcinom, melanom B16 i P388 limfoidnu leukemiju, uključujući soj P388 otporan na vinkristin.
„Tokom poslednjih nekoliko godina, postojao je sve veći broj izveštaja da ivermektin može imati različite upotrebe kao sredstvo protiv raka, jer se pokazalo da pokazuje i svojstva matičnih ćelija protiv raka.
„Pristup hemijske genomike in silico osmišljen da predvidi da li bi neki postojeći lekovi mogli biti korisni u borbi protiv glioblastoma, raka pluća i dojke, ukazao je da ivermektin može biti korisno jedinjenje u ovom pogledu.
U članku objavljenom na njegovom Repurposed Drugs Substack, lekar, pisac i zagovornik ljudskih prava Justus R. Hope je otkrio najnoviju nauku o ivermektinu.
Pored borbe protiv virusa, bakterija i raka, Houp objašnjava da ivermektin takođe pokazuje jedinstvene neuroprotektivne prednosti.
Pozivajući se na rad dr Vilijama Makisa, Houp objašnjava da ivermektin sprečava P2X4 receptore da se internalizuju i prekomerno eksprimiraju.
Ekspresija P2X4 je pokretač mnogih neuroloških bolesti uključujući demenciju (tj. Alchajmerovu bolest), Parkinsonovu bolest, multiplu sklerozu (MS), hronični neuropatski bol, depresiju, bipolarni poremećaj i anksioznost.
Ako patite od migrene ili zloupotrebljavate alkohol, ivermektin vam takođe može pomoći zbog istih efekata stabilizacije P2X4 koji pružaju neuroprotektivne prednosti.
Uzimanje ivermektina može pomoći u smanjenju žudnje za alkoholom i konzumacije alkohola kod onih koji imaju poremećaj zloupotrebe alkohola.
„Ako je neuroprotektivan, a dokazi su sve veći, a čovečanstvo je svakog dana bombardovano raznim toksinima i elektromagnetnim frekvencijama koje kompromituju naš nervni sistem, možda postoji razlog da se Ivermektin smatra neuro-zaštitnim prenamenjenim lekom vrednim koristiti tokom ovog opasnog vremena u našoj istoriji“, tvrdi Houp.
Houp veruje da sve veći broj dokaza ukazuje na to da ivermektin pomaže u zaštiti nervnog sistema od oštećenja EMF-a „tokom ovog opasnog vremena u našoj istoriji“.
„Ivermektin možda nije samo antiparazitski, antikancerogeni, antivirusni lek koji prepoznajemo, već može imati višestruke druge neuroprotektivne prednosti za čovečanstvo u eri u kojoj svi možemo biti podvrgnuti neurotoksinima – neki očigledni, a drugi nevidljivi – poput EMF-a“, piše Houp.
Dalje, hirurg za rak dr Ketlin Rudi nedavno je objavila da je uspešno izlečila nekoliko pacijenata obolelih od raka koristeći ivermektin, kako je izvestio Slay News.
Zapanjujuće, otkrila je da se svaki smrtno bolesni pacijent koji je probao ivermektin potpuno oporavio što je doktore ostavilo zapanjenim.
Dr Rudi je otkrila da je takozvani „antiparazitik za konje“ zapanjio doktore izazivajući dramatične oporavke kod onih koji pate od raka u kasnoj fazi.
Rudi je rekla da je lek isproban na tri pacijenta koji su iscrpeli sve druge tretmane raka.
Ona je otkrila da su pacijenti otišli sa smrtne postelje da bi se potpuno oporavili i bili potpuno bez raka za manje od godinu dana nakon uzimanja ivermektina.
Rekla je da je svim ostalim pacijentima rečeno da se ništa više ne može uraditi i da su se svi neverovatno oporavili nakon uzimanja ivermektina.
Napomenula je da je verovatnoća pacijenata koji će se slučajno oporaviti dok su uzimali ivermektin bila „nula“.
„To je kao da dobijete na lutriji na prva tri tiketa koje ikada kupite“, objasnila je ona.
studija:
https://www.nature.com/articles/ja201711
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10598811/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10598811/
https://e-century.us/files/ajcr/12/10/ajcr0143971.pdf